SALZGROTTENBAU – SOLNÉ JESKYNĚ

Výstavba SOLNÉ JESKYNĚ

Kontaktujte nás s poptávkou:

 m2


 

TEL: +420 777 239 530 – Jaroslav Hynek

Solná jeskyně jako podnikatelský nápad – Výstavba SOLNÉ JESKYNĚ.

Co je to solná jeskyně?

Solná jeskyně je místnost postavená ze soli tak, aby zde bylo znovu vytvořeno specifické mikroklima plné minerálů, podobné tomu v solných dolech. Toho je dosaženo správnou konstrukcí, udržováním vhodné vlhkosti, teploty a cirkulace vzduchu a také použitím doplňkového zařízení v podobě generátorů solného aerosolu. Výstavba SOLNÉ JESKYNĚ

Co vám pobyt v solné jeskyni dává?

Pobyt v solné jeskyni (Výstavba SOLNÉ JESKYNĚ) přináší řadu zdravotních benefitů a je stále oblíbenější metodou zvýšení imunity, podporou léčby některých onemocnění dýchacích cest, ale i formou relaxace, klidu nebo trávení času s rodinou. Solné jeskyně jsou oblíbené zejména v městských aglomeracích, kde je občas znečištěné ovzduší a obyvatelé nemají vždy možnost vyjet z města. Proto se solná jeskyně jako podnikatelský nápad může ukázat jako velmi dobrá investice.

Jak postavit solnou jeskyni?

Při současné poměrně velké dostupnosti solných stavebních materiálů se může zdát lákavé zkusit si postavit solnou jeskyni svépomocí. Je však třeba mít na paměti, že sůl je díky svým fyzikálním a chemickým vlastnostem dosti specifickým materiálem a vyžaduje zvláštní zacházení. Solná jeskyně navíc nejsou jen stěny obložené solí, ale také osvětlovací systémy pro solné bloky a cihly, ventilační systémy, solankové proměřovací věže. Vyplatí se proto zadat návrh a stavbu zkušenému dodavateli, který zakázku nejen provede s maximální pečlivostí, ale poskytne i záruku a následný servis. Navíc, pokud má být solná jeskyně naším podnikatelským nápadem, poskytne i potřebné rady, jak jakou jeskyni vybrat, tak jak budoucí zařízení provozovat.

Typy solných jeskyní – Výstavba SOLNÉ JESKYNĚ – Himalájská sůl

Hlavní typy solných jeskyní, které můžeme rozlišit, jsou tradiční a moderní solné jeskyně a jeskyně s bílou mořskou solí. Tradiční solné jeskyně jsou většinou stavěny z neleštěných bloků, takže připomínají přírodní jeskyně. Při stavbě moderních jeskyní se používají více leštěné cihly, například se staví docela hladké stěny nebo pilíře. Kromě fantazie a fantazie nás však nic neomezuje, takže oba styly můžeme libovolně míchat. Pokud jde o druh soli, nejoblíbenější jsou cihly nebo hrudky růžové himalájské soli, i když v poslední době se velkému zájmu těší bílé cihly. Všechny se dobře hodí k dřevěným nebo kamenným konstrukcím, které lze často nalézt v jeskyních.

Více možností.
Solná jeskyně jako podnikatelský nápad může být zajímavým rozšířením léčebné nabídky již existujících Wellness a SPA center, všemožných lázní, aquaparků a relaxačních zón. Stále častěji se solné jeskyně budují také v malých, intimních penzionech nebo hotelech. Představují pak zajímavé rozšíření nabídky, dávají hostům možnost alternativního trávení času a zároveň mírně zlepšují jejich zdravotní stav.

Místnost pro inhalaci soli.

Co je solná inhalační místnost a jak se liší od solné jeskyně?

Solná inhalační místnost (Výstavba SOLNÉ JESKYNĚ) je místnost postavená ze soli, podobná solné jeskyni, s tím rozdílem, že inhalační místnost je mnohem menší místnost. Jeho plocha je obvykle 10-15 m2. Podlahu v inhalační místnosti lze vydláždit solnými cihlami nebo posypat hrubozrnnou kamennou solí. Volitelně mohou být instalovány také solankové dělicí věže. Nedílnou součástí solné inhalační místnosti je nejkvalitnější generátor solné mlhy, který touto mlhou naplní místnost, aby získal její očekávanou koncentraci.

Jak funguje inhalační místnost?

Solná inhalační místnost je navržena tak, aby během bouře znovu vytvořila mikroklima charakteristické pro mořské pobřeží. Toho je dosaženo díky přítomnosti solného aerosolu produkovaného lékařským generátorem. Částice tohoto aerosolu mají velikost 1 až 5 mikrometrů, jsou koncentrovány v množství 3-5 mg částic na 1 metr krychlový. Studie ukazují, že takový rozptyl je nejoptimálnější pro dosažení nejlepších zdravotních účinků. Sůl, která je základním stavebním materiálem, navíc ionizuje vzduch zápornými ionty a přispívá také k udržení správné vlhkosti a nízkého obsahu mikroorganismů uvnitř. Kombinace všech těchto faktorů dělá z pobytu v solné inhalaci nejen hodnotnou zdravotní kúru, ale i příjemně strávený čas.

Zůstaňte v inhalační místnosti.

Pobyt v solné inhalační místnosti (Výstavba SOLNÉ JESKYNĚ) je podobný pobytu v solné jeskyni, je však o něco kratší. Vzhledem k větší koncentraci solného aerosolu tam pro optimální účinek stačí strávit cca 20-30 minut. Stejně jako v případě solné jeskyně ležíte během sezení na lehátkách a pro maximální pohodlí jsou často nabízeny deky, které vás přikryjí. V inhalační místnosti inhalujeme vhodně koncentrovanou solnou mlhu, která díky vhodné velikosti částic zasahuje hluboko do dýchacího ústrojí, čistí jej, dezinfikuje, posiluje a nasycuje vzácnými minerály.

Zdravotní přínosy, indikace a kontraindikace.

Indikace pro použití solné inhalační místnosti jsou obdobné jako u solné jeskyně. Patří sem: astma, některé alergie, hypotyreóza, opakované katary dolních a horních cest dýchacích, kožní problémy, lupénka, snížená imunita, některá onemocnění trávicího ústrojí.
Je třeba připomenout, že ošetření v solné inhalační místnosti není formou léčby, ale pouze podporou a prevencí. Nenahradí správnou terapii nařízenou lékařem. Neléčíme je ani jako formu léčby již rozvinutých infekcí, protože to může vést k zesílení některých příznaků a také k podráždění. Existují také některé kontraindikace, včetně: hypertyreózy, vysoké horečky, virových a bakteriálních infekcí, alergie na jód, tuberkulózy, rakoviny, emfyzému, klaustrofobie. Pokud máte pochybnosti o svém zdravotním stavu, můžete návštěvu solné inhalace konzultovat se svým lékařem.