Klasické solné jeskyně

STAVBA SOLNÉ JESKYNĚ

Kontaktujte nás s poptávkou:  m2


  TEL: +420 777 239 530 – Jaroslav Hynek

  « z 2 »

  STAVBA SOLNÉ JESKYNĚ – Klasické solné jeskyně Solana

  Klasické solné jeskyně Solana, jejichž vzhled připomíná přírodní jeskyně, jsou zhotoveny zejména z přírodních kamenů himalájské soli. Na podlaze se nachází přírodní kamenná sůl o zrnitosti 5 mm. Tloušťka solné vrstvy je 6 až 8 cm.
  Strop je zhotoven z nehořlavé směsi sádry a lepidla a napodobuje klenbu přírodní jeskyně se stalaktity, případně může být dodatečně opatřen vrstvou soli.
  Na stropech nejčastěji používáme světlovody, tzv. „hvězdné nebe“. V jeskyni se nacházejí také solankové gradovny zhotovené ze dřeva a kamene. Podoby solanek mohou být různé: vodopády, kaskády, fontánky nebo velmi oblíbené gradovny z březového proutí.

  Jak vypadá solná jeskyně?

  Správně vybudovaná solná jeskyně  – STAVBA SOLNÉ JESKYNĚ – by se měla co nejvíce podobat mikroklimatu solných dolů. Skládá se z řady faktorů, jako je sůl, ze které je jeskyně postavena, ale také správná teplota a vlhkost vzduchu. Zvlhčování vzduchu, obohacení o cenné minerály a dekorativní hodnotu zajišťují solné dělicí věže umístěné uvnitř jeskyně. Mohou mít různé formy, vyrobené z větviček nebo kamene. Obrovským plusem je, pokud má solná jeskyně další vybavení v podobě generátoru solné mlhy a ionizátoru vzduchu. Pak máme jistotu nejvyšší kvality a znatelných zdravotních účinků.

  Jak postavit solnou jeskyni?

  Pro někoho, kdo má nějaké znalosti o stavbě a designu, se stavba solné jeskyně může zdát jako docela jednoduchý úkol. Zejména proto, že solné stavební materiály jako solné cihly různých tvarů a barev nebo solné hrudky jsou snadno dostupné, naše společnost nabízí široký výběr. Mějte však na paměti, že sůl je specifický materiál a vyžaduje trochu jiný přístup. Solná jeskyně navíc nejsou jen stěny obložené solnými cihlami. Jsou to také systémy osvětlení, ventilace a vytápění. Graduační věže a další vybavení, jako jsou generátory solné mlhy. Vyplatí se proto svěřit návrh a stavbu zkušenému dodavateli, který hlavní plachtu poradí, navrhne a vyrobí s nejvyšší přesností a zárukou a případně navrhne i službu do budoucna.

  Typy solných jeskyní – STAVBA SOLNÉ JESKYNĚ – WELLNESS

  Pokud jde o typy solných jeskyní, jsou dvě hlavní: tradiční a moderní a jejich různé kombinace. Při současné opravdu vysoké dostupnosti a množství solných stavebních materiálů lze s jistotou říci, že existuje tolik druhů, kolik je designových nápadů. Sůl se navíc hodí k dřevěným a kamenným prvkům, což možnosti dále rozšiřuje. Kromě fantazie a případných technických podmínek nás nic neomezuje.

   

  STAVBA SOLNÉ JESKYNĚ

  STAVBA SOLNÉ JESKYNĚ

  STAVBA SOLNÉ JESKYNĚ