Stavba solné sauny

Kontaktujte nás s poptávkou:  m2


  TEL: +420 777 239 530 – Jaroslav Hynek

  TEL: +420 777 239 530 – Jaroslav Hynek

  Solná sauna Solana – (stavba solné sauny) je novým zajímavým prvkem SPA a Wellness zón. Negativní ionizace vzduchu v solné sauně způsobená solí uvolní a dodá vám pocit svěžesti.
  Jemné osvětlení, teplé barvy a vhodná hudba vám umožní dokonalý relax ve „společnosti“ soli staré přes 250 milionů let.
  Moderní charakter interiérů vaší zóny podtrhnete například použitím cihel z bílé krystalické soli s vybraným typem vhodného světla.

  Solná sauna – stavba solné sauny

  Obecná informace

  Solná sauna je relativně nová myšlenka na využití soli a jejích léčivých vlastností. Je to také zajímavá příležitost k rozvoji a rozšíření nabídky SPA a Wellness zón. Díky použití solných prvků v sauně vytvoříme nejen jedinečný interiér, napomáhající relaxaci, ale také umocníme zdravotní účinek sauny. Sůl přítomná v solné sauně způsobí, že vzduch v ní bude negativně ionizován a obohacen o minerály.

  Jak solná sauna působí na tělo?

  Provoz solné sauny je do jisté míry podobný provozu solné jeskyně. Negativně ionizovaný vzduch, plný přírodních minerálů, posiluje a čistí dýchací cesty, zklidňuje podráždění, posiluje sliznice v dýchacím ústrojí, což velkou měrou přispívá k celkovému zlepšení obranyschopnosti organismu. Minerály, které se mimo jiné vyskytují v solné sauně, jsou:
  – vápník – posiluje sliznice, zvyšuje imunitu, zklidňuje podráždění, upravuje funkce oběhového systému,
  – jód – podporuje správnou činnost štítné žlázy,
  – hořčík – působí na oběhový a nervový systém, podporuje regeneraci po zátěži,
  – draslík, sodík – příznivě ovlivňuje činnost srdce, zlepšuje prokrvení kůže a orgánů,
  – železo – zlepšuje strukturu krve, je součástí hemoglobinu,
  – selen – příznivě ovlivňuje stav pokožky.
  Pobyt v solné sauně je navíc výbornou formou odpočinku a relaxace. Jemné osvětlení uvnitř, často romantická hudba, vytváří nevšední atmosféru, ve které můžeme strávit příjemné chvíle, uklidňuje nervy, snižuje svalové napětí.

  Jak používat solnou saunu?

  Při běžném vyváženém životním stylu je optimální využívat solnou saunu 2-3x týdně. Vyšší frekvence se doporučuje pro sportovce nebo lidi, kteří intenzivně trénují nebo jsou vystaveni dlouhodobé námaze. Solná sauna pak výrazně urychluje regeneraci namáhaného těla a zlepšuje také dechovou účinnost, což je důležité například u běžců.
  Abychom dosáhli co nejlepších výsledků, mělo by použití solné sauny být následující: jdeme dovnitř na 10-15 minut, pak vyjdeme ven a dáme si studenou sprchu, osušíme se a vrátíme se dovnitř. Tuto akci opakujeme třikrát.

  Indikace a kontraindikace.

  Solnou saunu využíváme preventivně; za účelem zvýšení obranyschopnosti organismu, v období zvýšeného výskytu respiračních infekcí, dále k relaxačním a regeneračním účelům. Pokud jde o nemoci, solná sauna může být zase cenným doplňkem léčby nemocí dýchacích cest, astmatu, alergií, ale i hypotyreózy a dermatologických onemocnění. Doporučuje se také lidem vystaveným stresu, fyzické námaze, intenzivně trénujícím sportovcům a všem, kteří chtějí pečovat o své zdraví.
  Mezi kontraindikace patří: hypertyreóza, vysoká horečka, probíhající infekce, těhotenství, menstruace, klaustrofobie, srdeční onemocnění, rakovina, otevřené rány, popáleniny, omrzliny.

  Himalájská sůl

  výstavba solné sauny stavba solné sauny

  výstavba solné sauny stavba solné sauny

  výstavba solné sauny stavba solné sauny