Solné vodopády – solný vodopád

solný vodopád

Výstavba, projekce, design

Kontaktujte nás s poptávkou:

TEL: +420 777 239 530 – Jaroslav Hynek  m2


  Solné vodopády (solný vodopád)  zpočátku sloužily k výrobě kuchyňské soli. Dnes změnily svůj účel a jejich pozitivní účinky využíváme v hotelech, parcích a relaxačních prostorách.

  Solné vodopády nejsou dnes už jen doménou a symbolem zdravotnických zařízení, ale postupně se stávají standardním vybavením  lázeňských a wellness domů, stejně jako sauny nebo bazény. Charakteristické mikroklima v blízkosti vodopádů a vzduch silně nasycený minerály mají pozitivní vliv na zdraví a osobní pocit. Solný vodopád doplní a obohatí prostor vašeho objektu a dodá mu léčivý a povzbuzující charakter. Seznamte se s naší nabídkou na vybudování solného vodopádu a v případě zájmu nás kontaktujte.

  Naše firma Solana se může pochlubit velkým množstvím úspěšně dokončených projektů a nyní i dvacetiletými zkušenostmi v práci se solí a jejím využitím pro zdraví a relaxaci. Za to děkujeme i vám.

  Solné nebo solankové vodopády, stejně jako solné jeskyně, inhalační místnosti nebo solné sauny jsou záležitosti, které zvyšují naše kompetence a dovolují nám zlepšovat a budovat vaše podnikání ve spojení s přírodou a stále se zvyšujícími požadavky klientů.

  Děkujeme vám za důvěru. Seznamte se s naší nabídkou na vybudování solného vodopádu a v případě zájmu nás kontaktujte.

  Nabídka solankových vodopádů Solana

   Vnitřní vodopády

  Vodopád kruhový (sloupový) Avantgarde

  Tento model je vyroben z trnkových větví a vybraných druhů dřeva (smrk, sosna nebo dub). Vnitřní konstrukce a součásti přicházející do styku se solným roztokem jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Vnější vzhled (design) může být přizpůsoben požadavkům investora/architekta. Solanka obíhá v uzavřeném okruhu a je doplňována podle potřeby. Sloupkový vodopád se hodí např. do relaxačních prostor, wellnes objektů nebo oblasti recepce v hotelových halách. Průměr vodopádu (podle dohody) se pohybuje: průměr sloupu dole od 110 do 150 cm. Výška vodopádu 200 – 240 cm. Vnější šířka celé konstrukce/stavby je 160-250 cm.

  Vodopád nástěnný nebo oboustranný – solný vodopád verze Classic

  Vodopád je vyroben z borovicového nebo smrkového dřeva. Výplň je z březových větviček nebo přírodních či umělých kamenů. Vnější vzhled může být přizpůsoben požadavkům investora/architekta. Mohou to být elementy ze dřeva, kamene nebo solných cihel s hladkým nebo přírodním povrchem. Možné jsou různé verze dokončení a podsvětlení cihel a celého vodopádu. Solanka obíhá v uzavřeném okruhu.

  Tyto vodopády jsou velmi často součástí vybavení solné jeskyně. Mohou též najít uplatnění jako ozdobný prvek v hotelové recepci nebo hale. Je to nejlevnější model solného vodopádu. Šířka vodopádu je 80 – 400 cm. Výška podle dohody, standardní je 220 cm. Hloubka jednostranného vodopádu je minimálně 60 cm. U oboustranného vodopádu – rozměry podle dohody.

  Vodopád nástěnný nebo oboustranný – solný vodopád verze Elegance

  Vodopád je vyroben z dubového dřeva nebo ze dřeva kanadské borovice. Výplň tvoří větve trnky.Konstrukce vodopádu je vytvořena z dřevěných jednoduchých nebo vkusně vyřezávaných dřevěných trámů.Součástí konstrukce mohou být solné cihly hladké nebo z jedné strany přírodní. Je možné podsvícení cihel různými druhy světel. Solný roztok obíhá v uzavřeném okruhu. Vnitřní konstrukce a elementy přicházející do styku se solankou jsou vyrobené z nerezavějící oceli. Šířka vodopádu je 140 – 600 cm. Výška podle dohody, standardně je to 220 cm. Hloubka od 80 cm, standardně kolem 100 cm.

  Venkovní vodopády

  Venkovní nástěnné nebo oboustranné vodopády – solný vodopád verze Classic

  Vodopád je vytvořen ze smrkového nebo borovicového dřeva. Výplň tvoří větvičky trnky uložené vodorovně po celém vodopádu. Solanka obíhá v uzavřeném okruhu nebo může být dodatečně propojena se systémem automatického  dodávání vody/solanky. Nádrž na solanku podle dohody – zděná, z fólie nebo nerezavějící oceli. Rozměry též dle dohody. Možná je konstrukce ve velikosti od 3 do několika desítek metrů. Výška dle dohody. Tyto vodopády mohou mít i menší rozměry a mohou být ozdobnou součástí podjezdů, parků nebo hal, ale mohou tvořit i významný architektonický prvek jako např. vodopád v Ciechocinku nebo Inowroclawi.

  Budete potřebovat zdroj přírodního solného roztoku. Budeme rádi, když nás budete kontaktovat, abychom projednali vaše potřeby a plány.

  Co je to solný vodopád?

  Solný vodopád je dřevěná konstrukce, v jejímž středu jsou uloženy trnkové větve, v menších vodopádech březové větvičky. Po těchto větvičkách stéká solný roztok a tříští se o ně. Solanka je do horní části dodávána systémem pump v uzavřeném oběhu.

  Co je solanka?

  Je to minerální voda obsahující velké množství sodíkových iontů, soli hořčíku a sloučeniny jodu a draslíku a jiných minerálů.

  Solanka je také označována jako minerální voda s obsahem minerálních solí (M) více než > 35 g/dm³. Vypařující se solanka tvoří kolem vodopádu charakteristické mikroklima. Vzduch je nasycen  molekulami draslíku, vápníku, sodíku, bromu, hořčíku a železa, které jsou přínosem pro zdraví a jsou absorbovány do organismu přes dýchací ústrojí nebo pokožku.

  Proč solný vodopád a kdo ho vymyslel?

  Budování prvních solných vodopádů začalo v severní Itálii už ve XIV. Století. Brzy se staly populárními a rozšířily se po Evropě, hlavně v Německu a Rakousku. První solné vodopády v Polsku vznikly v Kolobrzegu v XVIII. století. Byl vybudován komplex pěti solných vodopádů.

  Solankové vodopády v počátcích sloužily k zahušťování solanky a z ní získávání kuchyňské soli. Časem byly objeveny přínosné vlastnosti mikroklimatu, který se tvořil v okolí vodopádů – začal být využíván pro zdravotní cíle. Vodopády se začaly objevovat v evropských sanatoriích. Jeden z prvních a dodnes největší solný vodopád v Evropě vznikl v XIX. století v Ciechocinku. Vodopády vyprojektoval Jakub Graff – profesor Hornické akademie v Kielcích. Vodopád je monumentální, jeho výška je přesně 16 m a délka více než 1700 m. Další známé vodopády v Polsku jsou umístěny Inowroclawi, Rabce-Zdrój nebo Busku-Zdrój.

  Proč vodopády vznikají v centrech velkých měst, v hotelech a lázních?

  Je to cesta boje se smogem a velkým znečištěním ovzduší. Pro obyvatele je to způsob, jak regenerovat a vyrovnávat škodlivé podmínky. Solankové mikroklima má příznivý vliv na náš organismus. Pomáhá zvlhčit a povzbudit dechové ústrojí, které se tak rychleji zbavuje škodlivin. Velké množství chloridu sodného snižuje otoky dýchacích cest, brom rozšiřuje průdušky, železo posiluje imunitu a vápník prospívá alergikům, protože zmenšuje příznaky alergie.

  Jód obsažený v solance příznivě ovlivňuje funkci štítné žlázy.

  Jaký je pozitivní vliv solných vodopádů na náš organismus?

  Pobyt u solného vodopádu je doporučován osobám se sníženou imunitou a všem, kteří chtějí relaxovat a cítit se lépe. Solankové inhalace jsou přínosné při vleklých infekcích horních cest dýchacích – opakovaných zánětech a zápalech průdušek, při průduškovém astmatu nebo chronickém obstrukčním plicním onemocnění.

  Využití solných vodopádů je doporučováno také při vysokém krevním tlaku, alergiích a neuróze. Doporučejeme ho všem, kteří jsou ve stresu a hledají chvíli na hluboký odpočinek.

  Kolik stojí solný vodopád?

  Cena solného vodopádu závisí na jeho velikosti, modelu a stylu, v jakém bude zrealizován. Ceny začínají od 2700 Euro v případě menších modelů, horní hranice ještě nebyla stanovena.

  Zveme vás do našeho obchodu www.solnysklep.pl, kde můžete objednávat telefonicky nebo za pomoci kontaktního formuláře. Určitě budeme schopni najít odpovídající řešení pro vaše prostory.

  Vystavba-a-provoz-solnych-jeskyni-a-komor-Solne-jeskyne-cena-vodopady-sauna-solna (2)
  Vystavba-a-provoz-solnych-jeskyni-a-komor-Solne-jeskyne-cena-vodopady-sauna-solna